речник контакт

Девојка пријавила дека е силувана

Настанот се случил кај Спомен костурницата

Петар Печков

Од СВР Велес информираа дека кај нив е пријавено  дека на вторникот вечерта, 16-ти април  околу 23.30 часот на место викано „Спомен Костурница“ во Велес А.Т.(34) со употреба на сила извршил обљуба над 21-годишна девојка.   

Двајцата претходно се познавале. Известен е јавен обвинител и се работи на расчистување на случајот. 

АНКЕТА »

Велес е еден од малкуте градови во Македонија, кои немаат пешачка зона во центарот на градот. Дали сте за улица 8-ми септември од Сармаале до споменикот на Илинденците да биде затворена за сообраќај а тој дел пешачка зона?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »