речник контакт

Делови од комета се приближуваат на Земјата

НАСА вели дека нема опасност од оваа комета - 73P/Schwassmann-Wachmann 3 (SW 3). Се очекува „сударот“ да биде на 25 Мај.

Аница Солева

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »