речник контакт

Дербито за ФК Башкими, ФК Тополка и натаму лидер

ОФС Предноста на ФК Тополка пред ФК Башкими и ФК Мартолци е два бода

Петар Печков

Во дербито на 10-тото коло на Општинската фудбалска лига, играа двете екипи од врвот. Второпласираната ФК Башкими со минимални 1:0 го совлада лидерот ФК Тополка. И покрај поразот Тополка од Превалец останува на првото место но има само два бод предност пред ФК Башкими и ФК Мартолци. 

         резултати:

ФК Мартолци  - ФК Согле                   7:1

ФК Башкими  - ФК Тополка                1:0

ФК Форца Нова  - ФК Горски              2:3   

ФК Младост  - ФК Интернационал   2:2

Т  А  Б  Е  Л  А

1. ФК ТОПОЛКА                    10   7  1   2   35: 17     22

2. ФК БАШКИМИ 2008          10   6  2   2    22:  8     20

3. ФК МАРТОЛЦИ 2007        10   6   5  2    33: 20     20

4. ФК ИНТЕРНАЦИОНАЛ       10   4  4  2    26: 26      16

5. ФК ГОРСКИ                      10   3  4   3   14: 13      13

7. ФК МЛАДОСТ                   10   2  4   4   10: 14      10

6. ФК ФОРЦА НОВА             10   3  1   6    22: 27     10 

8. ФК СОГЛЕ                        10   0  0  10    15:52       0

            следно 11-коло 

ФК Младост  - ФК Мартолци 2007 

ФК Интернационал - ФК Форца Нова    

ФК Горски - ФК Башкими 2008  

ФК Тополка - ФК Согле 

АНКЕТА »

Дали состојбата со ковид-19, го промени начинот на живот кај Вас?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »