речник контакт

Деца во Чашка ограбиле два стана

Тројца браќа од Чашка ограбиле два стана во населбата за што добија посебен извештај за тешка кражба наменет за деца,изготвен од велешката полиција

Петар Печков

 Децата на возраст од 13, 11 и шест години, откако нивните родители ги оставиле сами  насилно со кршење на бравата влегле во два  стана во зграда во центар на населбата.

При тоа однеле лап -топ, дигитален фото апарат, дигитална камера, мобилен телефон, фен за коса, рачен миксер, сервис за ручање. Дел од предметите ги сокриле на таванот од зградата а дел однеле дома.

Полицијата ги открила и пронашла во нивниот дом дел од украдената роба која ја вратила на сопствениците.

Бидејќи станува збор за деца тие можат да добијат изрекување на вопситна мерка засилен надзор од социјалните служби и родителите.

АНКЕТА »

Колку сте задоволни од настапот на македонските репрезентативци на ЕП во одбојка?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »