речник контакт

Дожд од голови, Велес како гостин поразен од Хедис

Соколов постигна пет од седум гола во футсал натпревар

Петар Печков

Во второто пролетно коло од Првата футсал лига на Македонија, екипата на Велес на гостувањето во Скопје е поразена од екипата на Хедис со 9:7. Многу голови а стрелци за велешани беа Соколов 5 и по еден Андов и Адиловиќ. По 11 кола Велес е на 8-то место од десет екипи.

Поради обврски на  Македонската репрезентација, следното коло се игра на  14-ти и 15-ти февруари. Во меѓувреме е првиот осминафинален натпревар од купот а дома во салата Гемиџии Велес го пречекува Мал Ајакс, додека помладиот велешки лигаш, членот на Втората  фут сал лига, екипата на Гемиџии во првото коло гостува на екипата на Биџо. 

АНКЕТА »

Дали ќе гласате на локалните избори, закажани за 17-ти октомври?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »