речник контакт

Дожд од голови на 13-то коло на ОФЛ

Без промени на табелата. Илинден Башино село и Бабуна се во трка за првото место

Петар Печков

Се одигра 13-тото коло на Општинската фудбалска лига, кое беше ефикасно, со просек 5  гола по натпревар. 

Башкими – Мартолци                                1:3

Тополка – Илинден БС                               2:4

Бабуна – Младост                                       5:0

Горски – Бирлик                                          1:5

 Форца Нова -  Мак. Сонце                       2:1

Слободна екипата на Интернационал

 

     Т А Б Е Л А 

 

1. Илинден БС                12  10  1  1    31:9      31

2. Бабуна                         12  10  0  2    48:11    30

3. Мартолци                   12    8  1  3    38:21    25

4. Форца Нова                12   7  1   4    28:21     22

5. Башкими                     12   6  1  5    24:23     19

6. Македонско сонце   12  6  0  6     36:30     18

7.  Бирлик                        12  4   1  7    31:38    13

8. Тополка                       12  4  1   7    26:34    13

9. Младост                      11  3   3  5    14:21    12

10. Горски                        12  2   1  9   17:40       7

11. Интернационал       11   0  0  11  11:56      0

 

           Следно 13 коло

 Младост – Форца Нова

 Мак. сонце – Тополка

Бирлик – Башкими

 Мартолци 07 – Интернационал

Илинден БС – Горски

 Екипата на Бабуна слободна

АНКЕТА »

Дали летово планирате да одите на одмор и ако одите каде?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »