речник контакт

Драган Ванов победи на ендуро трката во Стенковец

Тој имаше најдобри времиња и на двата екстремни теста

Петар Печков

Младиот моторист Драган Ванов член на Мото клубот Мото Велес победи на неделната трка во ендуро во класта Е-1, која се возеше на  патеката Стенковец  близу Скопје.Тој имаше и најдобри времиња на двата екстремни теста. Вториот натпреварувач Љупчо Ничевски во категоријата Е-3 беше четврти, додека Гали Филиповски во Е-1 бил дисквалификуван.

Поради лошите односи во Федерацијата годинава се возеа два трки во ендуро а се очекува уште една трка до крајот на сезоната, по која ќе бидат познати севкупните  победници  по категории. Поради ова не се одржа ниту ендуро трката на патеката кај езерото Младост.

АНКЕТА »

Како да се надмине состојбата со големиот број заразени лица, позитивни на ковид-19?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »