речник контакт

Евро хепенинг, за Денот на Европа

Младите велешани претставија дел од државите на Европа

Петар Печков

Со забава во Младинскиот парк, младите oд градот го oдбележаа Денот на Европа 9-ти мај. 

На две локации,  на едната  на сцената од амфитеатарот со музика, песна, танц, додека на другата со народни носии, обележја, храна и пропаганден материјал беа претставени дел од земјите на ЕУ.

АНКЕТА »

Велес е еден од малкуте градови во Македонија, кои немаат пешачка зона во центарот на градот. Дали сте за улица 8-ми септември од Сармаале до споменикот на Илинденците да биде затворена за сообраќај а тој дел пешачка зона?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »