речник контакт

Една сообраќајка во центарот, хаос во цел град

Огромни колони автомобили и нервозни шофери по сообраќајата во центарот на Велес

Петар Печков

Сообраќајакта која се случи на пешачкиот премин, кај Пошта создаде хаос во градскиот собораќај. Некогашната улица Маршал Тито, сега 8-ми септември не можеше да ги приими огромните колони возила кои се создадоа по инцидентот.

Мораше да регира и полицијата и да воведе ред. Но и покрај тоа нерозните возачи со свирење а без информации што се случува, бараа да се ослободот собораќајницата.

Пешаците пак коментраа а кога тие ( возачите) ги паркираат колите по тротоарите и среде улциа, како ли тоа нам ни изгледа. Сега нека видат колку тие го почутиваат законот  и како создаваат хаос во собораќајот.

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »