речник контакт

Едрење на даска на велешко езеро (фото)

Интересен спорт за кој е и потребен ветер

Петар Печков

Членовите на клубот ,,Аква тера,, од Скопје се чести гости на велешко езеро Младост.

Кога има ветровито време, тие максимално го користат за да едрат на даска.

Објаснвуваат дека овој малку користен спорт во земјава е интересен и нуди многу адреналин а велешкото езеро е идеално за едрење на даска.

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »