речник контакт

Етно вешта жена по 13 пат (фото)

Собрани 5,2 илјади денари кои се наменети за хуманитарна цел

Петар Печков

Вчеравечер во Велес  се одржа ,,Етно вешта жена,,  по 13 пат . Десетина  жени од градот  изработија старински специјалитети вкусни како и секогаш . Истите беа претставени пред  гостинките а подоцна и понудени и продадени  на наддавање. При тоа беа собрани 5,2  илјади денари средства кои ќе бидат наменети за хуманитарни цели.  

Манифестација е со етно карактер и со хуманитарен истовремено. И годинава на  манифестацијата беа вклучени и деца од основите кои изработуваа од пластелин, локални специјалитети.  

АНКЕТА »

Дали имате доволно време да му посветите на Вашето дете/деца?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »