речник контакт

Ефикасно трето коло на ОФЛ и пак два натпревари со службен резултат

Започна и првенството на Првата футсал лига, екипата на Велес одигра нерешено дома

Петар Печков

Стартуваше првенството на Првата лига во футсал, каде се натпреварува и екипата на Велес. Таа играше дома, во салата Гемиџии и одигра без победник, нерешено со екипата на СЕЕУ од Тетово, 1:1. Во следното коло Велс повторно игра дома и тоа против екипата на Илирет од Куманово. 

Се одигра третото коло од Општинската фудбалска лига каде се постигнати дури 28 гола на 5 средби и повторно два службени резултати. 

Трето коло 

Башкими - Бирлик 3:0 сл.

Младост - Македонско Сонце 0:1

Илинден БС - Интернационал 6:2 

Бабуна - Горски 9:0

 Форца Нова - Илинден 55 3:0 

Гемиџии  - Мартолци  6:4

слободна Тополка

 

Т  А  Б Е Л  А

1. Бабуна                   3  3  0 0     15: 1   9

 2. Гемиџии                 3  3  0 0     17: 7   9

 3.Илинден                 3  3  0  0     13: 4   9

 4.Македонски сонце 3  3  0  0       7: 1   9

 5. Мартолци 07         3  1  1  1       9: 9   4

 6.Башпкими              3  1  1  1       6: 6   4

 7.Тополка                  2  1  0  1      6: 3   3

 8. Форца нова           2  1  0  1      4: 3   3

 9. Младост                3  1  0 2       1: 3   3

10.Интернационал     3  0 0  3      5:13  0

11. Илинден 55          3  0  0 3      2:11  0

12. Горски                  3  0  0 3      0:16  0

13. Бирлик                  2  0  0 2      0: 8   0

 

 следно четврто коло

Горски - Форца Нова се игра во Раштани

Интернационал - Бабуна

Мартолци- Илинден БС

Македонско сонце   - Гемиџии

Бирлик - Младост

Тополка - Башкими

 слободна екипата на Илинден 55

АНКЕТА »

Како да се надмине состојбата со големиот број заразени лица, позитивни на ковид-19?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »