речник контакт

Ефикасно четврто коло на Општинска

Трета лига југ, Борец на гости нерешено, Превалец дома победи

Петар Печков

Се одигра петтото коло од Третата лига Југ. Превалец дома победи со 3:1 против  второпласираната екипа на Дојранско езеро. Борец 1919 пак на гостувањето во Мрзенци против Зорбас Победа одигра нерешени 1:1 иако имаше во еден дел од натпреварот и двајца играчи помалку.  

И двете велешки екипи се соседи на табелата  5-ти и 6-ти со по 8 бодови, со тоа што Борец има гол разлика 15:3, додека Превалец 7:5. Следното шесто коло  и двете екипи играат во Велес, Борец 1919 со  Победа од Валандово која е втора со еден пораз, а Превалец со Младост од Удово, кој е 8-ми со шест бодови.

Во Општинската фудбалска лига, на шест средби 33 гола, овој пат нема ниту еден со службен резултат

Четврто коло резултати

Горски - Форца Нова            3:2

Интернационал - Бабуна   4:7 

Мартолци- Илинден БС    2:2

Македонско сонце   - Гемиџии 2:3 

Бирлик - Младост   0:4

Тополка - Башкими  4:0 

 слободна екипата на Илинден 55

 

Т  А  Б Е Л  А

1. Бабуна                          4  4  0 0     22: 5   12

 2. Гемиџии                     4  4 0 0     20: 9   12

 3.Илинден БС               4 3  1  0      15: 6   10

 4.Македонски сонце   4  3  0  1       9: 4     9

 5. Тополка                       3  2  0  1    10: 3    6

 6.Младост                       4  2  0 2      5: 3     6

7. Мартолци 07             4  1  2  1      11: 11   5

 8.Башпкими                 4  1  1  2      6: 10   4

 9. Форца нова               3  1  0  2      6: 6    3

10. Горски                      4   1  0 3      3:18   3

11.Интернационал     4  0 0  4      9:20    0

12. Илинден 55             3  0  0 3      2:11    0

13. Бирлик                     3 0  0 3      0: 12   0

 

следно петто коло 3-ти и 4-ти октомври

 Младост - Тополка

Гемиџии  -Бирлик

Илинден БС - Мак. сонце

Бабуна - Мартолци

Форца нова - Интернационал

Илинден 55 - Горски

Башкими слободен 

АНКЕТА »

Дали летово планирате да одите на одмор и ако одите каде?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »