речник контакт

Жените од Велес на Велигденско дружење (фото)

Стотина жени од Велес се дружеа на манифестацијата ,,Велигденска вечер,,

Петар Печков

Традиционално десетина години велешките жени во соработка со Повардарската Епархија ја одржуваат ,,Велигденска вечер,,.  

Од страна на жените куми на вечерта, се подготвуваат солени и слатки специјалитети, поврзано со Велигден и велигденското јајце.

Свештеникот прота Борис Симоновски ја освети масата а балетското студио ,,Анабела,, изведе своја танцова точка. 

АНКЕТА »

Дали летово планирате да одите на одмор и ако одите каде?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »