речник контакт

Женската екипа на Борец со две засилувања замина на подготовки

Повторно со амбиции за висок пласман, велешанки ги започнаа подготовките

Петар Печков

Во редовите на женскиот фудбалски клуб Борец дојдоа Ели Јаковска од Пробиштип која игра во средината   и Моника Тодоровска од Кочани од шпицот на нападот.

Од денес понеделник, дваесетте фудбалерки на Борец се на седумдневни подготовки во мотелот ,,Ѕидан мост,, во Богомила. И двете засилувања се 16 годишни девојки, јуниорски репрезентативки.

Оваа сезона, според раководството на клубот со амбиции повторно да се освoи шампионската титула како минатата година, кога велешанки го освоија и Купот.

АНКЕТА »

Како да се надмине состојбата со големиот број заразени лица, позитивни на ковид-19?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »