речник контакт

Женската екипа на Борец со нова победа

Борец – Победа 3:1

Петар Печков

Женската екипа на Борец  забележа четврта победа во четвртото коло на Првата лига. Нова жртва на велешанки на Градски беше прилепска Победа, која беше совладана со 3:1. И по овој натпревар Борец е лидер, прв од 12-те екипи.  

АНКЕТА »

Дали 8-то место на ФК Борец во Првата лига ги задоволи вашите очекувања?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »