речник контакт

Женска тепачка во Велес, бидејќи оговарале. Бла, бла , бла

Две велешанки ја натепале сосетката, оти нејзината ќерка ги озборувала. А потоа ќотек добила и таа.

Петар Печков

СВР-Велес поднесе кривична пријава против М.М.(22) и Е.Д.(19) двете од Велес за сторено кривично дело „насилство„. Тие на 27.фебруари  годинава околу 17,40 часот  преку незаклучена врата влегле во куќата на К.О. и поради претходни озборувања од  страна на нејзината ќерка, физички ја нападнале  К.О..  Но  откако  дошле  нејзините ќерки,  двете пријавени  физички нападнале и една од нив.

АНКЕТА »

Велес е еден од малкуте градови во Македонија, кои немаат пешачка зона во центарот на градот. Дали сте за улица 8-ми септември од Сармаале до споменикот на Илинденците да биде затворена за сообраќај а тој дел пешачка зона?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »