речник контакт

Животот е маскембал

Деновиве во Македонија се одржаа два големи маскембали или карневали. Во Прилеп и Струмциа, Велес нема.

Петар Печков

Како се забавуваа струмичани и прилепчани на двата големи настани кои собраа десетици илјади гости. Карневал и маскембал во Прилеп и Струмица, со помош на фотографиите на моите колеги Љупчо Мурковски (Прилеп) и Ристо Тасев (Струмица).

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »