речник контакт

Жител на Градско осомничен дека силувал малолетничка во Свети Николе

Полицијата против осомниченото лице И.А. (22 год) поднело кривична пријава

Петар Печков

Полицијата од Свети Николе поднесе кривична пријава за жител на Градско, под сомнение дека силувал малолетно девојче. За настанот информираше МВР на нивната официјална страница.

„Надворешната канцеларија за криминалистички работи Свети Николе поднесе кривична пријава против И.А.(22) од Градско, Велес, поради постоење основи на сомнение дека на 21-ви февруари во Свети Николе извршил обљуба над малолетничка - пишува во соопштението.

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »