речник контакт

Жител на Градско препил и алкохол и лекарства, се бори за живот

Ч.П.(58 год) препратен во Клиника за токсикологија во Клиничкиот центар во Скопје

Петар Печков

СВР Велес информира за настан кој се случил во средата попладне. Жител на Градско е во животно загрозувачка состојба оти испил голема количина апчиња и алкохол.

На ден 03.04.2018 год. од дежурниот лекар на Итна медицинска помош Велес пријавено е дека лицето Ч.П.(58) од Градско  е донесено во тешка здравствена состојба предизвикана со испивање на поголема количина апчиња и алкохол, истиот веднаш е упатен на лекување во Клиника за токсикологија во Клиничкиот центар во Скопје - пишува во информацијата на СВР.

Ова е втор ваков случај за десетина дена во велешко. Во првиот момче на 28 години испил доместос и арф. 

АНКЕТА »

Дали состојбата со ковид-19, го промени начинот на живот кај Вас?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »