речник контакт

Жител на село Дорфулија смртно настрадал од удар на гром, додека пасел овци

Настанот се случил во месноста Дорфулиски ливади

Петар Печков

Вчеравечер, недела,  во селото Дорфулија, општина Лозово, има жртва од невремето кои го зафати овој дел од Овче Поле.  

Жител на селото настрадал од удар на гром, додека го пасел стадото овци.

На 5-ти јули во 20 часот било пријавено дека во село Дорфулија, општина Лозово, на место викано „Дорфулиски ливади“, Т.Ш.(46 год) од село Дорфулија, го удрил гром, додека напасувал стадо овци. Починал на лице  местото - информираа од МВР.

АНКЕТА »

Дали летово планирате да одите на одмор и ако одите каде?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »