речник контакт

Жито маркети со нова донација за здравствените работници

Донацијата вредна 300 илјади денари, содржи заштитни маски, заштитна облека (скафандери) како и кварцни ламби неопходни

Петар Печков

Како општествено одговорна компанија, Жито Маркети обезбедија нова донација за општата болница од Велес во висина од околу 300,000 денари.

Во период кој за сите нас претставува вистински предизвик, наш приоритет е да помогнеме на заедницата и на државно и на локално ниво. Ги повикуваме сите граѓани да се однесуваат одговорно и во склад со препораките и мерките за зголемена безбедност- порачаа од раководството на Жито маркети 

Донацијата содржи заштитни маски N95, заштитна облека (скафандери) како и кварцни ламби неопходни за секојдневното функционирање на болницата и дополнителна заштита на медицинскиот персонал.

Овие денови детското и интерното одделение дополнително  ќе добијат и нова постелнина.

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »