речник контакт

Заврши есенската полуетапа на третата лига југ

Во последното есенско коло месно дерби, победа за Илинден од Башино село над Превалец

Петар Печков

Со одигрувањето на 15-тото коло заврши есенската полуетапа на Третата лига југ. Во локалното дерби одиграно во Превалец победија гостите од Башино село со 2:1. Бабуна од Мартолци не го одигра натпреварот со Тополчани кои се откажаа од првенството.

По овој дел од натпреварите Бабуна е  петта со 23 бода и 13 средби,  Илинден од Башино село е 8-ми со 21 бод и Превалец е 11-ти со 17 бодови со 14 натпревари. По првиот дел од есенскиот дел на првенството се откажаа две екипи во овој ранг, па затоа некои екипи имаат 13 други 14 одиграни  средби.

АНКЕТА »

Како да се надмине состојбата со големиот број заразени лица, позитивни на ковид-19?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »