речник контакт

Заврши ракометната сезона за велешките клубови

Двете екипи на Борец се натпреварува во првата лига со променливи резултати. на крајот машките трети, девојките претпоследни

Петар Печков

Со последното  19 коло во машка и женска конкуренција завршија натпреварите од првата лига. Женската екипа за крај победи против САП Акумулатори до Пробиштип со 25:1, полувреме 15:8. Со оваа победа младите велешанки се најдоа на претпоследното деветто место. Без спонзор и ова е вредно за внимание, клубот да се натпреварува а 20-тина млади девојки д можат да  настапуваат за клупски бои.

 Во машка конкуренција Борец загуби до Работнички  убедливо со 34:23, полувреме 15:9. На крајот екипата се најде на одличното трето место, со потенцијал дека можат и повеќе, но за тоа ќе треба и сериозен спонзор и многу повеќе пари. 

АНКЕТА »

Дали летово планирате да одите на одмор и ако одите каде?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »