речник контакт

Замрзната пита пастрмалија

Велешки Жито Вардар промовираше новина од нивниот асортиман, замрзната пита пастрмалија, која се подготвува за пет минути

Петар Печков

Откако италијанците ни ја продадоа нивната пица во замрзната форма, сега и велешани можат да се пофалат дека питата пастрмалија може да биде достапна во секој момент и секоја потреба.

Подготвена од врвните мајстори на Жито Вардар, со месо единствено останува на домаќинките да ја испечат и за 5 минути да добијат готова пита пастрмалија. Ја има во две големина од 80 и од 10 денари. Наздравје и пријатен ручек.

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »