речник контакт

Започнаа работите за поставување на столици на Градски стадион

Ќе се постават 800 пластични седишта

Петар Печков

Во тек се градежните  работи за поставување  реконструкција на трибините од Градскиот стадион. Овој период  се подготвителните активности а се треба да заврши кон крајот на следниот месец кога на Градски ќе бидат поставени 800  пластични столици.

 Нивната боја ќе биде црвена, како бојата на повеќето спортски клубови од градот, кој го носат името Борец. Стадионот минатата година доби нова подлога, вештачка трева.

Со поставувањето на столиците на него ќе можат да се играат и меѓународни натпревари а од ФФМ најавија дека во Велес ќе гостуваат селекциите од пониските возрасни категории. 

АНКЕТА »

Како го минувате времето дома во полицискиот час?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »