речник контакт

Започна Општинска фудбалска лига сезона 2019-2020

Се одигра првото коло, се натпреваруваат девет екипи

Петар Печков

Започнаа натпреварите  од Општинската Фудбалска лига.  Во овој ранг натпревари вклучени се девет екипи а во првото коло постигнати се следните резултати:

Башкими - Форца нова 2:6

Согле - Тополка 1:2

Горски - Мартолци 4:0

Младост - Интернационал 2:2

слободна беше екипата на Бабуна

         Во второто коло играат:

Согле - Башкими

Форца нова - Младост

Тополка - Мартолци

Бабуна - Горски

 слободна е екипата на Интернационал од Долно Караслари  

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »