речник контакт

Започна и Третата фудбалска лига југ

Велешките екипи со половичен успех на стартот од пролетнито дел, победа, нерешено и пораз

Петар Печков

Младата екипа на Борец,сега со име Борец 1919, фуриозно стартуваше во пролетниот дел од првенството. Со високи 7:2 ја победи Црвена Ѕвезда од Јосифово,  со која до ова коло имаа ист број бодови.  По ова Борец  1919 е петти со 16 бода. 

 Превалец во прилепско Горно Коњари со истоимената екипа  која е  честа со 14 бодови, одигра нерешено 1:1. Така Превалец останува трет со 25 бода 

Екипата на Бабуна пак исто така играше во Прилеп каде се поразена од претпоследниот  Млекар со 2:1. Бабуна  по 12 кола е деветта  од 12 екипи со 12 бода.

 Во следното коло  локално дерби Превалец ја пречекува екипата на Борец 1919 додека Бабуна дома игра со екипата на Горно Коњари. 

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »