речник контакт

Започна новата сезона на Општинската фудбалска лига

Настапуваат 9 екипи. По долги години се активираше екипата на Локомотива од Градско

Петар Печков

 Во првото коло постигнати се следните резултати:  

Младост - Илинден 3:1

Интернационал - Горски 1:2

Согле - Башкими 0:3 ( службено)

Мартолци - Тим Локомотива 4:1 

слободна  беше екипата на  ФК Форца нова

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »