речник контакт

Започна пролетниот дел од Општинската фудбалска лига

Продолжува неизвесната трка за првото место помеѓу Маролци и Извор

Петар Печков


 Резултати 10-то коло
  Мартолци - Илинден Б.С. 3:0
  Горски - Форца нова  1:2
  Извор - Младост 1:0

Т А Б Е Л А
 1.Мартолци           9  7  1  0  22:8   22
 2. Извор                9  7  1  0  17:4  22
 3. Форца нова      9  4  1  3  22:12  13
 4. Младост             9   3  2   3  18:15  11
 5. Богомила           8  2  1  4  11:19  7
 6. Гемиџии            8   2   1  4   10:21  7
 7. Горски               9   1  1  6  15:25  4
 8. Илинден Б.С.     9  1  0  7  05:20 3
 

следно коло 8 април:
  Богомила - Извор
 Младост - Горски
 Форце нова - Гемиџии
 слободни: Мартолци и Илинден БС

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »