речник контакт

Започна пролетниот дел од сезоната 2013 во Општинската фудбалска лига

Во водство Гемиџии и Локомотива

Петар Печков

 

 Започна пролетниот дел од Општинската фудбалска лига за Велес. Се игра во две групи по шест екипи.

Шесто коло група А
 Башкими – Бирлик 3:0 (службено, гостите не се појавиле)
 Гемиџии – Илинден 5:1
 Форца Нова – Богомила  3:2
                         
                           ГРУПА   А
1.    Гемиџии               6    4   2    0      18: 7     14
2.    Форца Нова         6   4   1    1       16: 9     13
3.    Богомила             6   2    2    2       11:10      8
4.    Башкими              6   1    4    1       12:12     7
5.    Илинден БС         6   1    1    4       11:14     4
6.    Бирлик                6    0    2    4       7 :12       2

Следно коло недела 28 април
Башкими – Форца Нова
Бирлик – Гемиџии
Илинден БС – Богомила

 Шесто коло група Б
 Горски – Локомотива  2:3
 Извор – Интернационал 2:0
 Младост – Мартолци 3:0

                        ГРУПА   Б
1.    Локомотива                6   5   0   1          18:8      15
2.    Младост                       6  4   1   1           17:9     13
3.    Мартолци 07               6   3   1   2           11:7    10
4.     Горски                         6   2   0    4           9:22    6
5.     Интернационал          6   1   1   4           7:20     4
6.    Извор 07                      6   1   1   4           6:10      4

 Следно коло недела 28 април
Младост – Горски
 Мартолци – Извор
 Интернационал - Локомотива

АНКЕТА »

Велес е еден од малкуте градови во Македонија, кои немаат пешачка зона во центарот на градот. Дали сте за улица 8-ми септември од Сармаале до споменикот на Илинденците да биде затворена за сообраќај а тој дел пешачка зона?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »