речник контакт

Започна сезоната за летување, со нив и сообраќајките на странците на автопат

Автомобил со австриски таблички излетал, дете се здобило со тешки повреди. Ова е второ излетување за неколку дена на автопатот, на возачи странци

Петар Печков

Утрово, четврток, сообраќајка, кога австриски автомобил излетал од автопат кај Демир Капија. Дете се здобило со тешки телесни повреди. 

Четврток рано наутро  околу 05.00 часот на автопатот Неготино - Демир Капија, на 2 км пред бензинска пумпа „ДЕТ ОИЛ“, патничко возило „Тојота РАВ 4“ со австриски национални ознаки, управувано од M.В.(34) од СР Германија, излетало од патот. Притоа, со тешки телесни повреди се здобило седумгодишното дете, сопатник во возилото, кое било пренесено во Комплексот клиники „Мајка Тереза“ во Скопје - информираа од СВР Велес.  

Сообраќајната полиција извршила  увид на местото на настанот. Саботата попладне автомобилот на српски туристи на приодот кај Велес, на враќање од одмор од Грција, излетал од патот и сопатничката се здобила со скрешница на рака. 

АНКЕТА »

Дали учениците од 1-ви септември треба да тргнат на настава во училиште?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »