речник контакт

Започна сезоната на капење во Велес

Високите температури удрија в глава

Петар Печков

Иако е почетокот на мај,, започна сезоната на капење и тоа за почеток во фонтаната од Младиснки парк. 

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »