речник контакт

Запросување, преку дрон

Како Симон ја побара Бранкица за сопруга

Петар Печков

Симон Ангелов одлучи својата животна сопатничка  Бранкица Штерјова, да ја побара на несекојдневен, нов но сега современ начин. Со помош на дрон.  

Леталото слета, го донесе прстенот по што Бранкица го кажа судбинското ,,ДА,,.  

Настанот се случи на  езеро Младост и е снимено од фото видео студио ,,Пента,,.  

Честитки за младите 

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »