речник контакт

За потокот повторно

До кoга ваквата слика ќе биде секојдневица за жителите на Потокот

Петар Печков

 Оваа информација ја испрати посетител на ТРМР. Тој и жителите од овој дел на градот, Потокот, кај игралиштето реагираат на некои несовесни граѓани кои сметот, пластичните шишиња го фрлаат во овој простор.

Поради тоа шахтата е затворена  а ЈКП Дервен го нема да ја исчисти. Поради затнатиот канал водата тече по игралишето и се создава грда слика за минувачите.

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »