речник контакт

Здружението за заштита на животните од Велес со своја веб страница

http://avmacedonia.wix.com/veles

Петар Печков

Здружението за заштита на животните од Велес  од неодамна има  своја веб страница. Таму љубителите на  животните можат да најдат информации потребни за одгледување на домашни миленици, но и заштита на бездомните.

Исто така има информации како се вдомуваат животни, како да им се помогне на повредените животни, кучиња и мачиња и можноста за донирање на средства, кои на оваа група млади велешки ентузијасти им се најмногу потребни.

Со нив ги лекуваат повредените бездомни животни, досега на своја сметка и свои средства. Има и совети и занимливости од сферата на животинското царство, како и за исхранта на бездомните животни.

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »