речник контакт

Зет и дедо се степале за дете

Тепачката била во ходникот на Центарот за социјални работи во Велес

Петар Печков

Во петокот напладне во Центарот за социјални грижи во Велес, дошло до тепачка. Учествувале дедо и зет, причина било детето, за кое дошле во Центарот на видување. 

На 25.01.2019 година во 12.05 часот во ходник во Центарот за социјални работи Велес е нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка меѓу Ј.Т.(55) и неговиот зет М.Ќ.(36) - информираа од МВР.

По целосно документирање на случајот, од полицијата најавуваат дека ќе биде поднесен соодветен поднесок.

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »