речник контакт

Игор Здравковски со нов мандат за претседател на ОК на ВМРО -ДПМНЕ Велес

Тој ќе ја раководи партиската организација во општината следните четири години

Петар Печков

Досегашниот претседател Игор Здравковски доби нов мандат да ја раководи ВМРО-ДПМНЕ во Велес.

Денес во партиско соопштение пишува дека  Здравковски е резибран, поточно му е продолжен мандатот за  четири години,поради добрите резултати постигнати изминатиот период од две години откако е претседател на ОК на ВМРО-ДПМНЕ Велес.

Тој е член и на републичкото собрание, откако на летово одржаните предвремени парламентари избори беше избран за нов член на Собранието од Изборната единица 3.   

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »