речник контакт

Извор нов лидер во Општинската фудбалска лига

Промена на врвот по четвртото одиграно коло во ОФЛ Велес

Петар Печков


Мартолци 07 – Извор 09   0:0
Горски – Башкими             0:1  
Гемиџии – Богомила         3:3  
Илинден БС – Младост     1:5  
Форца нова                    слободна     

Т А Б Е Л А
1.   Извор  09             4    3  1  0   10:2    10
2.   Форца Нова        3    3  0  0   10:2     0
3.   Мартолци 07       3    2  1  0   11.1     7
4.   Младост               4    2  1  1   13:9     7
5.   Горски                 4    1  1  2   9:10     4
6.   Богомила            4    1  1  2   10:11    4
7.   Башкими             4    1  0  3    3:11    3
3    Гемиџии             3    0  1  2    7:15    1
9.   Илинден БС        3    0  0  3    1:12    0

Идно коло 15/16 октомври
 Форца нова - Мартолци 07
 Богомила - Илинден БС
 Башкими - Гемиџии
 Извор 09 - Горски
 Младост слободен

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »