речник контакт

Изненадување во Велес, Борец подобар од Работнички

Женската одбојкарска екипа со максимален резлутат го совлада фаворитот

Петар Печков

 Во 8-то коло од првата женска одбојкарска лига во Велес екипата на Борец Брако неочекувано го совлада фаворитот екипата на Работнички од Скопје. И тоо со максимален резултат од 3:0 (25,22,18).

Гостинките иако беа фаворит според пласманот и резултатите, младите велешки одбојкари се надминаа себе и неочекувано, но наполно заслужено славеа. На крајот со уверлив резултат.

 По ова 8-то коло, Борец Брако со две победи е шести на табелата од осум екипи. Тие победија и минатата седмица дома против штипска УГД.

АНКЕТА »

Како да се надмине состојбата со големиот број заразени лица, позитивни на ковид-19?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »