речник контакт

Изненадување во Скопје, победа за Велес во футсал лигата

Победа за бегство од дното

Петар Печков

Неочекувана победа за велешкиот прволигаш во футсал, откако во Скопје  Велес го победи Скопје со 5:2.  Домаќините се втори на табелата.

Со оваа победа Велес стигна до 20 бодови и 7-то место, и има доволно бодови разлика во однос на претпоследниот, место кое води во баражот за разигрување за опстанок.  

Во последното коло Велес како домаќин  игра со Ројал  Илирет од Куманово. 

АНКЕТА »

Како да се надмине состојбата со големиот број заразени лица, позитивни на ковид-19?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »