речник контакт

И велешани беа дел од ултра маратонот посветен на Тоше Проески

Тројцата велешани Трајче Михов, Виктор Толески и Срѓан Милошевски беа дел од екипата, од 26 маратонци кои истрчаа 1.100 километри во чест на трагична загинатата поп-икона Тоше Проески.

Петар Печков

Тројцата велешани Трајче Михов, Виктор Толески и Срѓан Милошевски беа дел од екипата, од 26 маратонци кои истрчаа 1.100 километри во чест на трагична загинатата поп-икона Тоше Проески.

Тие за четири дена ја истрчаа трасата од четвртокот 16-ти октомври од Нова Градишка, каде се случи сообраќајката за да во неделата на 19-ти октомври стигнат во Крушево.

Тројцата велешани се горди што и тие дале свој придонес за зачувување на големото дело на Проески и велат дека ни малку не се уморни од големата километража која ја истрчале. Во родниот Велес протрчале во неделата наутро околу 3 часот. Еве фото репортажа од ултра маратонот истрчан во чест на Проески.АНКЕТА »

Дали 8-то место на ФК Борец во Првата лига ги задоволи вашите очекувања?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »