речник контакт

И младите велешани ги зафати лудилото на Harlem Shake

Нов танцувачки феномен, Гангнам стајл е минато, доаѓа Харлем Шејк.

Петар Печков

Само што престанаа да играат Gangnam Style, се појави нов луд танцувачки феномен кој одеднаш го опфати интернетот. Се работи за Harlem Shake, оригинален танц од 80-тите со движења како пијаница, кој сега се враќа во живот со куп откачени видеа на YouTube во кои играат луѓе од различни професии, од војници, до цели американски студиа, Playboy девојки до универзитети, обични корисници и ликови од видео игри. Ни Велес не остана имун на лудилото и тој е дел од светот. Еве веќе две видеа на млади велешани кои го скршија мразот и снимија клипови, кои не смеат да бидат подолги од 31 секунда.

АНКЕТА »

Како го минувате времето дома во полицискиот час?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »