речник контакт

КФМ Велес стартуваше со убедлива победа

Започна пролетниот дел од првенството во футсал

Петар Печков

Со уверливи 13:1 фудбалери на футсал екипата на Велес стартуваа во пролетниот дел  од првенство на првата лига. Совладан е актуелниот првак и освојувач на купот на Железарец а средбата се играше во Скопје.  

Стрелци на головите а велешани беа  по 3 гола на Левески и Ранготов, два за Глигоров и Петровиќ, по еден за Исмаили, Тодоровски и еден автогол на домаќините.

По ова 12-то коло КМФ Велес останува лидер со 34 бода а во следното коло, кое се игра викендов  тие се домаќини на  претпоследно пласираната екипа на  Саса од македонска Каменица. 

АНКЕТА »

Како го минувате времето дома во полицискиот час?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »