речник контакт

Какво време не очекува за Први мај

Ако Велигден беше дождлив, за празникот на трудот метеоролозите најавуваат исто така променливо време,сончево претпладне со малку облаци и дожд попладне

Петар Печков

Какво време не очекува за Први мај? Тоа е прашањето кое си го поставуваат дел од велешани, со надеж дека ќе има убаво време, за да можат да излезат на излет.

 Еве какво ќе биде времето на овој ден според три различни метео страници и прогнози:

http://www.foreca.com/Makedonija/Veles?details=20140501

http://www.weather.com/weather/tomorrow/MKXX0002

http://www.accuweather.com/en/mk/titov-veles/231438/daily-weather-forecast/231438?day=2

АНКЕТА »

Дали користите велосипед во Велес?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »