речник контакт

Како велешанката Муриса ја запроси дечкото Емир (видео)

Венчалниот прстен во киндер јајце. Наместо наградно патување за Краков, брачна понуда

Петар Печков

Саботната, 23 септември  прошетка низ Скопје на   Муриса Хоџиќ со дечкото Емир Качар, заврши со запросување.

И тоа на интересен и непредвидлив начин, но се договорено меѓу другарите на Емир.

Имено на еден од мостовите во Скопје, додека младиот пар шетал, минела девојка која нудела нагрдна игра со киндер јајца. Ако погодат добиваат викенд во Краков Полска.  

Во киндер јајцето на Муриса Емир  ја запросил. По искреното ,,ДА,, првите честитки стигнале од друштвото. Честитки за младиот пар Муриса и Емир.

 

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »