речник контакт

Камин во форма на пирамида

Аница Солева

Француската компанија „Arkiane“ измисли добар пример на  модерен  камин инспирирана од египетските пирамиди.

Повеќе информации на http://www.arkiane.fr/

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »