речник контакт

Касиерка добила шамарница од купувач, по расправија за кусур

Велешката полиција најавува пријава, по расчистување на случајот

Петар Печков

Неделата околу пладне, вработена во продавница во Велес, добила шамар од муштерија, по расправија за невратен кусур. Купувачот реагирал дека му се вратени помалку пари по наплатата, по што започнал расправија, која завршила со шамар од страна на купувачот кон касиерката. СВР Велес со информација за настанот, кој е евидентиран во нивниот билтен.

На 14-ти февруари околу  14  часот во СВР Велес, П.Ѓ.(37), вработена во продавница во Велес, пријавила дека била физички нападната на работното место од Ј.Ј.(61) - соопшти Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес.

Најавува дека по целосно документирање на случајот ке биде поднесена соодветна пријава.

фото илустрација

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »