речник контакт

Кате си замина од Соната (првоаприлска шега)

Катерина Брезева одлучи да гради соло кариера. Се надевам не е грев што на денот на шегата, ја пласирав оваа вест.Кога лекарите велат дека смеата е лек, ако се насмеавте по откривањето на априлилили, тогаш успеав да ве насмеам. Ако се навредивте извинете.

Петар Печков


По 10 години заедничка работа, солистката на велешката фолк група Соната, Катерина Брезева реши да гради солистичка кариера. Таа ја напушти групата Соната и отсега ќе настапува во соло водите, ќе пее поп нумери. Веќе ја снимила првата, која се очекува да биде промовирана во средината на месецов.

Разделбата била другарска и пријателска, што е разбирливо бидејќи петте члена беа заедно многу години. Тајмниногт на разделбата бил грижливо избиран, во време на Велигденските пости, кога нема свадби и групата Соната немаат настапи.

ТРМР и посакува успешна соло кариера.

п.с.  Загрижените сватови можат мирно да ја чекаат свадбата. Сепак Кате ќе им пее заедно со Соната.

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »