речник контакт

Колибри мотор се вози и по половина век

Моторот на Зоран е атракција за велешани

Петар Печков

Зоран Николовски може да се пофали дека иако неговиот мотор ,,колибри томос Т-12,, е стар половина век тој е во возна состојба.   Со моторот кој има рачен менувач Зоран секојдневно оди на работа и може да се види пред Розе салата, каде тој работи. Но само да се види не и да се позајмува додава  Зоран.

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »